INFORMACJE PO ZAKUPIE

INFORMACJE PO ZAKUPIE

Jak dostarczyć swoje mleko?

Po dokonaniu zamówienia należy odciągnąć 10 ml mleka, a następnie zapakować je usuwając zbędne powietrze w potrójną warstwę woreczków do mrożenia pokarmu.

Włosków potrzeba pasemko ok. 2 cm na 5 mm, natomiast pępowiny ok. 1 cm, najlepiej część ciemnoczerwoną/brunatną. Włoski oraz pępowinę należy owinąć w folię aluminiową i podpisać imieniem i nazwiskiem oraz numerem zamówienia.

Następnie proszę nadać przesyłkę w kopercie bąbelkowej listem poleconym priorytetowym lub za pośrednictwem firmy kurierskiej na adres:

Milkies
Wapienna 4a/2
71-790 Szczecin

Prosimy o przesyłanie jednego woreczka mleka do danego zamówienia, bez względu na liczbę perełek, które mają z niego powstać. W przeciwnym razie myślimy, że są to dwa różne materiały. Podobnie włoski dziecka. Nie ma potrzeby rozdzielania pasemek na każdą perełkę – odnosimy wówczas wrażenie, że kosmyki należą do więcej niż jednego dziecka. Jedno zamówienie – jeden woreczek mleka i jeden kosmyk od każdego malucha.

Czy po złożeniu zamówienia otrzymam przesyłkę z pakietem wysyłkowym z woreczkami do spakowania moich materiałów?

Pakiet z woreczkami do wysyłki mleka nie jest wysyłany automatycznie po zamówieniu biżuterii. Nasi klienci korzystają zazwyczaj z własnych woreczków zakupionych w aptece lub drogerii. Jeśli jednak nie ma Pani możliwości nabycia woreczków na pokarm, zapraszamy do skorzystania z dodatkowej usługi i zamówienia naszego pakietu wysyłkowego składającego się z zaadresowanej koperty bąbelkowej, woreczków na mleko oraz folii aluminiowej do spakowania pozostałych materiałów, który można znaleźć tu:

https://www.milkies.pl/sklep/pl-dodatki/pakiet-wysylkowy-do-mleka-wraz-z-woreczkami/

Czy można użyć mleka zamrożonego?

Tak, nadaje się ono doskonale do tworzenia biżuterii. Jednakże przed wysyłką musi ono być rozmrożone, w przeciwnym razie wilgoć kondensacyjna może rozmoczyć kopertę. Można użyć także zamrożonego mleka przechowywanego kilka lat.

Czy zostanę powiadomiona po zarejestrowaniu płatności?

Tak, od razu po zaksięgowaniu płatności otrzyma Pani powiadomienie mailowe.

Czy zostanę powiadomiona, kiedy moje materiały (mleko, włoski, pępowina...) dotrą do Milkies?

Tak, w dniu otrzymania materiałów odnotujemy je w systemie klienta i powiadomimy o ich otrzymaniu.

Czy mleko nie zepsuje się w podróży?

Podczas wysyłki w obrębie Polski rzadko to się zdarza, jednakże opracowane przez nas procedury konserwacji z powodzeniem odbywają się na mleku w każdej postaci. Niezależnie od formy otrzymanego mleka, po przejściu odpowiednich kroków przesłane mleko zawsze doskonale nadaje się do utrwalenia w postaci biżuterii.

Czy mleko w trakcie upału nie jest szczególnie narażone na zepsucie?

Nie stanowi to problemu i nie ma wpływu na biżuterię. Bezpośrednio po otrzymaniu mleko poddawane jest naszej procedurze konserwacyjnej, która działa na mleko w każdym stanie. Po wszystkich etapach obróbki jest ono mrożone w dwóch probówkach i oczekuje na tworzenie perełek. Do tego celu używamy zazwyczaj ok. 4ml a pozostała ilość w drugiej probówce jest przechowywana jako rezerwa.

Mam problem ze zgromadzeniem wymaganej ilości mleka, co zrobić w tej sytuacji?

Proszę odciągać po kilka kropel mleka dziennie, aż do momentu uzyskania potrzebnej ilości, bez obawy, że mleko się zepsuje. Najlepiej przechować je w lodówce w zamkniętym pojemniku.

PYTANIA PRZED ZAKUPEM

PYTANIA PRZED ZAKUPEM

Jaki jest czas oczekiwania na wykonanie biżuterii?

Obecny czas realizacji wynosi do 7 tygodni z wyjątkiem okresu przedświątecznego – do 9 tygodni. Przetworzone mleko jest przechowywane w zakonserwowanej formie przez pół roku, przez ten okres można dokonać kolejnego zamówienia bez konieczności dosyłania mleka. Okres ten jest jednocześnie okresem gwarancji i umożliwia ponowne wykonanie biżuterii. Dlatego też nie zwracamy niewykorzystanego materiału. W momencie przyjęcia pokarmu Mamy dokładnie opisujemy każdą fiolkę (numer zamówienia, imię i nazwisko). Trzymamy się ścisłej procedury.

Ile kosztuje wysyłka wykonanej biżuterii?

Milkies® wysyła biżuterię do całej Unii Europejskiej za pośrednictwem:
– Poczty Polskiej / Poczty Międzynarodowej
– Ekspresowej wysyłki kurierskiej DPD Polska / DHL Express

Dostawa do krajów poza Unią Europejską jest możliwa za pośrednictwem:
– Ekspresowej wysyłki kurierskiej DHL Express
– Ekspresowej wysyłki kurierskiej DHL Express obejmującej wszystkie opłaty celne (cło, vat)

Cena wysyłki zmienia się w zależności od kraju oraz metody dostawy, dlatego aktualną cenę można zobaczyć tylko w Koszyku po wybraniu docelowego adresu.

Czy mogę zwrócić wykonaną dla mnie biżuterię?

Nie. Nie akceptujemy zwrotów, ponieważ biżuteria jest wykonywana na zamówienie, z użyciem przesłanego materiału i jest to zlecenie indywidualne.

Czy mogę anulować zamówienie?

Tak, jednak z momentem otrzymania przez nas pokarmu nie będzie już to możliwe, gdyż natychmiast uruchamiamy procedury przygotowawcze do wytworzenia biżuterii. Rezygnacji należy dokonać drogą mailową na adres kontakt@milkies.pl wg regulaminu sklepu.

Co zrobić, jeśli nie spodoba mi się biżuteria?

Zarówno obsługując klientki, jak i czuwając nad jakością dopełniamy wszelkich starań, aby taka sytuacja nie zaistniała i dotąd każda klientka była zadowolona z otrzymanej biżuterii. Należy pamiętać, że twórczyni biżuterii wkłada w swoją pracę serce i wiele godzin pracy na przestrzeni kilku tygodni, aby wykonany ręcznie element z materiału o wartości emocjonalnej był jak najbliższy efektowi zawartemu w ofercie na stronie internetowej. Nie jest to produkcja maszynowa, realizacja zamówienia to praca (z miłością) nad każdym elementem z osobna.

Czy grawerują Państwo imię dziecka na etykiecie Milkies?

Tak, za dodatkową opłatą. Po drugiej stronie etykiety Milkies przewidzieliśmy idealne miejsce na imię dziecka, datę jego urodzin lub inną treść; zmieścimy do 8 znaków.

Czy platerowanie się ściera?

W przypadku wyboru biżuterii do noszenia na co dzień rekomendujemy wybór wersji srebrnej lub z litego złota, natomiast wersje pozłacane złotem i różowym złotem polecamy na specjalne okazje. Biżuteria platerowana jest grubą, zabezpieczoną dodatkowo chemicznie przed ścieraniem warstwą, jednak przy codziennym użytkowaniu może finalnie dojść do odsłonięcia warstwy srebra.

Czy perełki mleczne żółkną?

Milkies istnieje od 2015 roku, a procedura przetwarzania mleka jest nieustannie doskonalona. Perełki wykonywane są w efekcie połączenia odpowiednio przetworzonego mleka Mamy z żywicą jubilerską o najwyższej odporności na działanie światła UV. Dzięki nadzorowi chemicznemu nad procesem konserwacji perły z mleka każdej mamy zachowują swój mlecznobiały odcień, naturalny blask i niepowtarzalny charakter. Jeśli dojdzie do nieznacznej zmiany tonacji pereł od wyjściowej bieli, będzie ona świadczyć jedynie o użyciu naturalnego materiału.

Zalecamy oczywiście aby perły przechowywać w przeznaczonym do tego opakowaniu Milkies, kiedy nie są noszone oraz przestrzegać zaleceń pielęgnacji – wtedy powinny zachować piękny wygląd przez lata.

Jak to się robi?

Wykonanie

Aby zapewnić wyjątkową jakość, biżuteria wykonywana jest ręcznie z użyciem najwyższej jakości specjalistycznych urządzeń. Kontrola jakości przebiega wieloetapowo tak, aby rezultat zachwycał od pierwszej chwili aż po długie lata.

Konserwacja

Mleko mamy oraz inne elementy pamiątkowe pochodzenia biologicznego podlegają złożonej konserwacji i są utrwalane z użyciem żywicy jubilerskiej. To właśnie ta autorska metoda obróbki wpływa na długotrwale mleczną barwę pereł. Proces ten jest stale kontrolowany i doskonalony przez chemika, a obróbka odbywa się we własnym, wyposażonym według najnowszych wymogów laboratorium. W efekcie powstaje niezwykle indywidualny produkt o najwyższej jakości.

OFERTA

OFERTA

Jakie kolory metalu są do wyboru?

Do wyboru jest biżuteria srebrna w 3 kolorach metalu:

 • Srebro – srebro 925 platerowane dodatkowym srebrem
 • Złoto – srebro 925 platerowane żółtym 24-karatowym złotem
 • Różowe złoto – srebro 925 platerowane różowym 24-karatowym złotem

oraz biżuteria z litego złota również w 3 kolorach kruszca:

 • Żółte złoto
 • Różowe złoto
 • Białe złoto

Jakie są rodzaje perełek do wyboru?

Do wyboru są 3 rodzaje perełek z mlekiem mamy:

 • mlecznobiała
 • mlecznobiała z perłowym połyskiem
 • mlecznobiała ze złotawym połyskiem

oraz perły wypełnione bursztynem lub materiałem klienta, np. piaskiem, tkaniną, prochami.
Nasza kolekcja Goddesses zawiera prekonfigurowane warianty kolorystyczne koralików idealnych pod utrwalenie pamiątek innych niż mleko mamy.

Jakie są długości łańcuszków do wyboru?

Oferujemy 3 długości łańcuszków do wyboru:

 • 41 cm
 • 46 cm
 • 51 cm

Czy wykonują Państwo także inne pamiątki?

Specjalizujemy się w utrwalaniu mleka kobiecego, jednakże do perełek mogą Państwo dołączyć idealnie komponujące się z mlekiem kosmyki włosków dzieci (opcja dostępna przy zakupie), a także inne elementy według ustaleń indywidualnych.
Podejmiemy się także utrwalenia innych wspomnień w perełkach Milkies. W tym celu prosimy o kontakt.

Czy można zakupić samą perełkę? A wisiorek bez łańcuszka?

Wisiorki sprzedawane są w zestawie z łańcuszkiem, jednakże możliwy jest zakup samego wisiorka lub perełki do nawleczenia. Prosimy w tym celu o kontakt.

Czy wykonują Państwo zamówienia indywidualne?

Tak, umożliwiamy pełną personalizację zamówień poprzez wybór perełek i kolorów metalu, jak również długości łańcuszka.
Ponadto można zmodyfikować ilość i wielkość perełek w każdym produkcie, dobrać ozdobne koraliki, a także dołączyć kosmyk włosków.
Wiele pomysłów na modyfikacje Milkies pochodzi od naszych Klientek i chętnie zapoznamy się z Waszymi sugestiami.

PIELĘGNACJA BIŻUTERII

PIELĘGNACJA BIŻUTERII

Jak dbać o biżuterię?

Jak o każdą swoją biżuterię. Jest ona przeznaczona do noszenia na co dzień, jednak należy trzymać się standardowych zasad: unikaj nadmiaru wody, zanurzania w wodzie i bezpośredniego światła słonecznego, a także działania środków chemicznych, wysokiego ciśnienia i temperatury oraz zabrudzeń, w skutek czego zmiany w Twojej biżuterii Milkies nie będą podlegać gwarancji. Żywica jubilerska jest trwałym tworzywem, nie ulega łatwo odkruszeniom, ale lepiej chronić perełki mleczne przed upadkiem. Czyścić należy miękkim i suchym materiałem.

Jak długa jest gwarancja na biżuterię?

Gwarancja na oprawy i perły to 6 miesięcy, ale przy odpowiednim użytkowaniu biżuteria przeznaczona jest na lata.

KONTAKT

KONTAKT

Gdzie można nas znaleźć?

Sprzedaż – poprzez sklep internetowy
www.milkies.pl

Facebook – konkursy, aktualności, kontakt, porady, zamówienia
https://www.facebook.com/MilkiesPL

Instagram – kadry z życia Milkies
@milkiespolska

Potrzebuję zadać szybkie pytanie, jak można się kontaktować z Milkies?

Zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: kontakt@milkies.pl lub poprzez stronę na Facebooku.