Pracownia Milkies została założona przez Kasię Lew i jej męża Michała w 2015 roku. Szybko stała się miejscem pracy dla mam zakochanych nie tylko w idei firmy, ale również połączonych wspólną filozofią życiową i bliskościowym podejściem do wychowania dzieci.

Pracujemy wspólnie w przyjaznej, wręcz rodzinnej atmosferze, która sprawia, że jesteśmy dla siebie już nie tylko współpracownikami, ale również oddanymi przyjaciółmi. Prawie wszyscy jesteśmy rodzicami, dlatego tak dobrze rozumiemy oczekiwania naszych klientów.

W pełnym skupieniu i z najwyższą starannością i zaangażowaniem dbamy o to, by przemieniać Wasze drogocenne wspomnienia w piękną biżuterię.

Pracownia Milkies to nie tylko miejsce pracy. To miejsce, w którym spotkały się osoby wyznające podobne zasady życiowe, kierujące się w życiu intuicją, ciepłem i życzliwością. Miejsce, w którym większość z nas jest rodzicami i wychowujemy dzieci zgodnie z nurtem rodzicielstwa bliskości, mamy karmią piersią, a tatusiowie noszą w chuście.

Milkies to miejsce, które powstało dzięki niesamowitej wyobraźni, kreatywności i pasji Kasi Lew oraz niezwykłym umiejętnościom organizacyjnym, marketingowym i z zakresu szeroko pojętego IT, jej męża, Michała.

Wspólnie stworzyli miejsce, w którym wszyscy członkowie zespołu czują się jak w domu, a nasze relacje daleko wykraczają poza relacje współpracownicze.

Pracujemy w bardzo pozytywnej, rodzinnej atmosferze i wiele z nas może swobodnie nazywać siebie przyjaciółmi, na których zawsze możemy liczyć.
To wszystko sprawia, że cały zespół Milkies tak dobrze rozumie potrzeby, oczekiwania i marzenia naszych klientów.

W pełnym skupieniu i z najwyższą starannością i zaangażowaniem dbamy o to, by przemieniać Wasze drogocenne wspomnienia w piękną i trwałą biżuterię. Bardzo dobrze wiemy, ile ona może dlA Was znaczyć.
Milkies powstało z miłości do bliskości.

A kto jeszcze jest w zespole Milkies?

Joasia

Nasza mistrzyni pereł – to właśnie spod rąk Joasi wychodzą wszystkie perły do Waszych bransoletek, kolczyków, naszyjników i pierścionków.

Joasia jest także specjalistką od zamówień specjalnych na koraliki modułowe. Pięć warstw dodatków, symetryczne rozłożenie, tkanina ukryta we wnętrzu? Joasia zakasa rękawy i weźmie się do roboty! To kobieta czynu, nie tylko w pracy, ale i w życiu prywatnym.

Od Joasi bije niezwykły spokój i pozytywne nastawienie do świata i ludzi – wierzy, że raz okazane dobro zawsze powróci. W wolnych chwilach oddaje się pasji, która z pewnością również ma wpływ na jej sprawność manualną – haftuje i szydełkuje. Kocha rośliny, zwierzęta, lato i kołyszące duszę, nadmorskie krajobrazy.

Paulina

W pierwszej kolejności to w jej ręce trafiają materiały, które przesyłacie – Paulina przyjmuje je, dokładnie oznacza, wprowadza do systemu i sprawdza zgodność przesyłki z zamówieniem.

Odpowiada także za przygotowanie Waszych materiałów do obróbki, ich rozłożenie i segregację na wstępnym etapie – zanim trafią do odlewni i zostaną wkomponowane w biżuterię. Paulina regularnie tworzy najważniejszy dokument w naszej firmie – plan odlewania, w którym zebrane są wszystkie zamówienia z danego tygodnia wraz ze szczegółowymi opisami.

Plan jest drukowany pod koniec każdego tygodnia, ale zanim do tego dojdzie, przechodzi trzystopniową weryfikację. Po wydrukowaniu trafia do odlewni, czyli serca naszej pracowni, gdzie powstaje Wasza biżuteria. A za cały ten proces odpowiada właśnie Paulina 😊 Konkretna, sumienna, a przy tym przesympatyczna i – na nasze szczęście! – uzdolniona technicznie – kiedy wyłączy się prąd i nie działa Internet, wkracza Paulina i ratuje firmę.

Karolina

Do Karoliny trafiają gotowe perełki, które jej zdolne ręce (w zależności od zamówienia) przewiercają lub nawiercają, a następnie polerują i osadzają w oprawach.

To dzięki jej dokładności technikę scalania pereł z oprawą wynieśliśmy na wysoki poziom tak, aby biżuteria cieszyła Wasze oczy jak najdłużej, nie ulegając uszkodzeniom. Karolina jest mamą Antka i Mieszka, a w wolnych chwilach doskonali swoje umiejętności zajmując się rękodziełem – szydełkuje i wyplata cuda ze sznurków.

Karolina

Mistrzyni koralików modułowych – to właśnie do Karoliny trafiają one po odlaniu, są przez nią polerowane, dopasowywane do odpowiednich opraw i klejone.

Karolinę rzadko widujemy nieuśmiechniętą, jej pozytywna energia wypełnia pracownię słońcem niemal każdego dnia. W pracy, jak przyznaje, najbardziej cieszy ją możliwość uczestniczenia w procesie tworzenia niezwykłych, osobistych pamiątek dla klientek. To, że bierze w nim udział, traktuje jako ogromny przywilej i wyróżnienie.

Karolina jest samodzielną mamą chłopca, uwielbia biegać, jeździć na rolkach, podróżować i szydełkować.

Ewa

Ewa to człowiek wielu talentów, potrafi zorganizować pracę w firmie na prawie wszystkich stanowiskach.

Precyzja to jej drugie imię – to właśnie Ewa czuwa nad prawidłowym przebiegiem procesów chemicznych, wyłapie w porę każdą niedoskonałość. Nawierci i wypoleruje perłę, sklei koralik, wykończy zalewany pierścionek. Zajmuje się też układaniem materiałów i dodatków w zamawianej przez Was biżuterii i grawerowaniem, dbając o doskonałą jakość wykonania i staranne odwzorowanie wysyłanych przez Was szkiców.

Prywatnie jest mamą córki i syna, pasjonatką aktywnego trybu życia i uprawy roślin. Weekendy spędza z dziećmi w stadninie koni, jeżdżąc na rowerze, a latem sadząc i pielęgnując na działce kwiaty, warzywa i owoce.

Anna

Dyrektor operacyjny, manager, nasz przewodnik, doradca i największe wsparcie.

W firmie jest od początku, z zaangażowaniem budowała pracownię razem z Kasią i Michałem – Milkies to właściwie jej drugi dom 😊 Serdeczna i bardzo profesjonalna, możemy na nią liczyć w każdym przypadku. Zawsze służy cenną radą, wysłucha, przeorganizuje pracę, pomoże ugasić każdy pożar i doprowadzić do końca nawet najtrudniejsze zamówienie. Dla Ani nie ma rzeczy niemożliwych.

Dominika

Najbardziej wnikliwy członek zespołu – wyłapie każdą wadę wypełnienia, skazę na perle.

Dba o najwyższą jakość biżuterii, każdy egzemplarz musi do niej trafić – jej obecność jest gwarantem doskonałości. Czasem nas to zadziwia – dla Dominiki wystarczy rzut okiem na naszą realizację lub jej zdjęcie i jest w stanie w sekundę bezbłędnie określić, co zostało ukryte w środku, jaki połysk ma perła, czy w medalionie na pewno jest ząbek.

Jej wnikliwość to nie tylko cechy nabyte w pracy w Milkies, ale przede wszystkim wyraz szacunku dla wszystkich mam karmiących piersią. Synek Dominiki urodził się w 32. tygodniu ciąży, a jej mleczna droga pełna była wyzwań i walki o laktację.

Dzięki determinacji Dominika wie, jak ważna dla matki karmiącej jest każda kropla mleka i jaką wartość będzie miała, gdy zachowa się ją w pamiątkowej biżuterii.

Marta

Marta – królowa cierpliwości i staranności. W Milkies czuwa nad jednym z ostatnich etapów przed wysyłką zamówień – zajmuje się montażem Waszej biżuterii.

Scala wszystkie elementy w zachwycającą całość i sprawia jej to niebywałą satysfakcję 😉 Milkies to dla niej nie tylko praca, traktuje to miejsce jak swój drugi dom. Prywatnie jest mamą dwójki (a wkrótce trójki!) dzieci i dwójki aniołków oraz szczęśliwą żoną. Kocha taniec, który od lat regularnie trenuje.

Czas wolny spędza najchętniej z rodziną na spacerach czy rowerowych wycieczkach. Kocha każdy rodzaj podróży, ale jej serce bije szybciej zwłaszcza na myśl o górskich wyprawach. Optymistka, dostrzega dobro w codzienności, a w życiu dąży przede wszystkim do tego, by być – zwyczajnie – szczęśliwą i niczego nie żałować.

Ola

Ola jest ostatnią osoba, która widzi Wasze cudeńka przed wysyłką – to ona odpowiada za ich przygotowanie zanim trafią do Was!

Przeciera każdy element, starannie układa na gąbkach i w pudełkach, pakuje do odpowiednio oklejonych wcześniej kopert, sprawdza czy wszystkie dane na pewno się zgadzają, a następnie nadaje paczki. Ola doskonale wie, że każde zamówienie jest jedyne w swoim rodzaju i uwielbia poznawać Wasze niepowtarzalne historie.

Cieszy ją, że bierze udział w procesie utrwalania Waszych najpiękniejszych wspomnień, a to, że je nam powierzacie, to dla niej powód do dumy. Prywatnie Ola jest mamą Piotrusia i szczęśliwą mężatką. Uwielbia długie spacery po lesie z rodziną, gotowanie i rękodzieło.

Emilia

Emilia to nasz Milkiesowy skarb – wszystkie zachwycające, artystyczne zdjęcia i filmy, które widzicie, są jej autorstwa.

Jak nikt inny uwiecznia na fotografiach Wasze niezwykłe historie, zatrzymuje w kadrze wszystkie emocje i wzruszenia, jakie towarzyszą Waszym pamiątkom. Zespół Milkies jest dla niej jak rodzina, pełna wsparcia i uśmiechu, jak drugi dom, w którym może kreatywnie się spełniać i robić to, co kocha najbardziej.

Sztuka jest nieodłącznym elementem jej życia – po pracy zajmuje się malarstwem użytkowym, szyje, śpiewa, fotografuje, zgłębia wiedzę na temat uprawy roślin i aranżuje wystrój domu. Emilia jest mamą Ignacego i szczęśliwą żoną, a praca w Milkies jest, jak mówi, najlepszą, jaką mogła sobie wymarzyć.

Malwina

Malwina jest łącznikiem między Wami, a nami – odpisuje na Wasze wiadomości w języku niemieckim, właściwie o każdej porze dnia i nocy 😉

Z uśmiechem doradzi, pokieruje po najdalszych zakamarkach naszego sklepu i wesprze Was w podejmowaniu decyzji. Pozytywnie nastawiona do świata i energiczna – dziewczyna, która wydaje się nie potrzebować kawy 😉 Przyznaje, że Milkies to najlepsze miejsce pracy, jakie mogła sobie wymarzyć.

Ogromnie ceni zgrany team, nieustannie płynące wsparcie od strony zarządu firmy i rodzinną atmosferę – tym samym obsługa klienta to dla niej czysta przyjemność. Milkies połączyło dwie ogromne pasje Malwiny – miłość do biżuterii i języków obcych.

Maja

Maja obecnie skupia się przede wszystkim na byciu mamą – wychowuje wraz z mężem trójkę dzieci, w tym jedno maleństwo, a dotychczasowo zajmowała się w Milkies kontaktem mailowym z klientem polskim i angielskim.

Sprawdzała również płatności, przypisywała je do zamówień i pisała Milkiesowe teksty – opisy, posty i treści do newslettera. W czasie wolnym Maja uwielbia spędzać czas z bliskimi, najlepiej aktywnie – w podróży czy na długich, rowerowych wycieczkach. Kocha także wspólnie gotować, odkrywać nowe smaki, pasjonuje się dobrą literaturą i kinem.

Maja

Nasze wsparcie z zagranicy – Maja na co dzień mieszka w Niemczech i stamtąd zdalnie pomaga Milkies.

To właśnie z Mają możecie skontaktować się telefonicznie lub za pośrednictwem WhatsApp w sprawie zamówień napływających z terenu Niemiec, Austrii czy Szwajcarii. Maja mówi też świetnie po polsku i wspiera nas językowo w kwestii pisemnych tłumaczeń.

Krzysztof

Człowiek, bez którego Milkies by zginęło.

Krzysztof odpowiada nie tylko za stronę internetową czy tworzenie grafik, ale także za organizację stanowisk pracy, wyposażanie nas w niezbędne akcesoria czy konfigurację naszych komputerów, które w obawie przed jego interwencją z miejsca zaczynają działać poprawnie 😉

Czy jest to nowa myszka, słuchawki, lampa czy 120 litrów mleka do kawy, Krzysztof sprosta każdemu zadaniu.

Kasia

Kasia kontaktuje się z klientkami w języku angielskim, odpowiada za relację z mediami, współpracę z influencerami i innymi partnerami, a także za płatności.

Jej przygoda z Milkies zaczęła się od pracy przy produkcji biżuterii, zna proces jej tworzenia od podstaw, dlatego z pewnością odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania i przeprowadzi przez cały proces zamówienia. Prywatnie jest mamą synka i córeczki i typową sową – najlepiej pracuje jej się w nocy 😉

Kocha śpiew – kiedyś śpiewała zawodowo, dziś z radością nuci kołysanki swoim dzieciom. Kasia jest też wielką fanką chustonoszenia, które jeszcze bardziej zacieśnia więzi i wzmacnia bliskość mamy i dziecka.

Monika

Monika w Milkies ma do czynienia z biżuterią na etapie tworzenia pięknych, artystycznych wzorów, takich jak drzewo czy serce.

Spod jej zdolnych rąk wychodzą symboliczne medaliony z finezyjnymi ułożeniami, pełnymi ważnych dla naszych klientek znaczeń. Prywatnie Monika jest mamą trzech radosnych córeczek, żoną Tomasza i zodiakalnym bliźniakiem z krwi i kości 😉 W firmie zawsze widujemy ją pogodną, uśmiechniętą i gotową do pomocy.

Kasia

Kasia zajmuje się w Milkies sprawami kadrowymi i rozliczeniowymi. Sumiennie pilnuje terminów, uzupełnia dokumenty i dba o administracyjno-formalny obszar naszej działalności.

Prywatnie jest mamą dwóch córeczek, fanką dalekich podróży, muzyki (zwłaszcza rockowych ballad), kawy i czekolady 😉 Kasia to osoba niezwykle ciepła, kontaktowa i wspierająca, jest jedną z wielu dobrych, Milkiesowych dusz.

Jagoda

Milkiesowy copywriter i opiekunka profili społecznościowych.

Ubiera w słowa emocje, jakie towarzyszą Waszym historiom, nierzadko sama roniąc łzę 😉 Pisze odkąd pamięta, a tworzenie dla Milkies sprawia jej wielką przyjemność, bo wie, że kolejne literki nie układają się w opisy zwyczajnej biżuterii – kryją się za nimi niezwykłe, osobiste opowieści, a o takich lubi pisać najbardziej.

Z wykształcenia jest romanistką, a każda wolną chwilę spędza za miastem z ukochanym mężem i psem. Pasjonatka holistycznego podejścia do zdrowia, ziołolecznictwa, ajurwedy, literatury, teatru i muzyki.

Kasia

Kasia jest w Milkies od początku. Z wielkim zaangażowaniem kontaktuje się z klientkami z Polski zarówno mailowo, jak i telefonicznie. Odpowie na każde pytanie, doradzi, rozwieje wszelkie wątpliwości – dzięki jej życzliwości i pogodzie ducha zakupy w Milkies to sama przyjemność.

Jeśli ktoś zna nasz system od podszewki, to z pewnością jest to Katarzyna 😉 Działa w ścisłej współpracy właściwie ze wszystkimi działami w firmie. Świetnie zorganizowana, konkretna, szczera, a przy tym niezwykle silna i waleczna – oto cała Kasia.

Z każdej bitwy wychodzi z podniesionym czołem dzięki sile charakteru, wsparciu przyjaciół i dwójki ukochanych dzieci. Fanka sportów ekstremalnych, tańców do białego rana i czarnego humoru.